سیم و کابل, راهنما

سیم کشی هوشمند ساختمان

سیم کشی هوشمند ساختمان

سیم کشی هوشمند چیست؟

سیم کشی زیادی حتی در اطراف خانه ها وجود دارد. خطوط تلفن و فکس، کابل های تلویزیون پولی، کابل های صوتی، کابل ها و کانکتورهای کامپیوتر و اینترنت، کابل کشی برای روشنایی، امنیت و اتوماسیون خانگی. پرداختن به نصب هر یک از این ارتباطات و شرکت معتبر آن می‌تواند یک فرآیند فوق‌العاده پیچیده باشد – علاوه بر این، هر درخواست برای نصب یا نگهداری معمولاً هزینه ساعتی دارد و سیم‌کشی نامرتب می‌تواند به زمان نگهداری و تعمیرات اضافه کند.

بسیاری از مردم به اشتباه سیم کشی هوشمند را با کابل شبکه اشتباه می گیرند. سیم کشی هوشمند سیستمی است که ترکیب بسیاری از انواع سیم های مورد استفاده در اطراف خانه را در یک پلت فرم واحد امکان پذیر می کند، که امکان ادغام بسیاری از سیستم ها و سنسورهای مختلف خانه هوشمند را در سرتاسر خانه شما فراهم می کند و ظرفیت اضافه کردن بیشتر را در آینده فراهم می کند. اگر می خواهید این کار را انجام دهید تاریخ در میان چیزهای دیگر، پلت فرم سیم کشی هوشمند شامل سیم کشی برای روشنایی، امنیت، ارتباطات اینترنتی، سیستم های امنیتی و سیستم های صوتی و تصویری یا سرگرمی خانگی است.

سیم کشی هوشمند تنها توسط یک تکنسین معتبر Smart Wired نصب می شود، نه تیم هایی از کابل کش های متخصص مجرب. با ارائه یک سیستم منظم، منطقی و استاندارد، نصب سیم کشی هوشمند امکان دسترسی آسان به سیم کشی شما و گسترش آسان آن را در صورت نیاز و در صورت نیاز فراهم می کند.

برای مثال، اگر نمی‌خواهید تلویزیون پولی در خانه خود داشته باشید، اما فکر می‌کنید ممکن است در آینده آن را بخواهید، Smart Wiring اطمینان حاصل می‌کند که سیم‌کشی لازم را قبلاً نصب کرده‌اید و مجبور نیستید دیوارهای خود را از هم جدا کنید. برای مقاوم سازی آن سیم کشی هوشمند همچنین به شما این امکان را می دهد که برای هر گونه پیشرفت آینده، مانند شبکه ملی پهنای باند (NBN) آماده باشید.

چه کسی سیم کشی هوشمند را نصب می کند؟

هر نصب کننده Smart Wired مطابق با یک آیین نامه عمل می کند که استانداردهای اساسی را تعیین می کند تا اطمینان حاصل شود که خدمات سرگرمی، امنیت، مدیریت انرژی، ارتباطات و اتوماسیون قابل اعتماد و تضمین شده را دریافت می کنید. آنها در قبال توافق نامه ای در کد به شما توجه می کنند که کار درست را انجام می دهند.

باید در نظر داشته باشید که هزینه سیم کشی هوشمند خانه شما در حین ساخت و ساز یا بازسازی بسیار کمتر از زمانی است که سیم کشی هوشمند را به صورت عطف در یک خانه موجود نصب کنید. برای تعیین اینکه به چه نوع بسته سیم کشی هوشمند نیاز دارید، گزینه های خود را با یک نصاب واجد شرایط در میان بگذارید.

هر مسیری را که انتخاب کنید، خبر خوب این است که علاوه بر “محافظت آینده” خانه شما، سیم کشی هوشمند نیز به ارزش خانه شما می افزاید، بنابراین اگر به فکر فروش در مرحله ای در آینده نزدیک هستید یا ساخت یک ملک سرمایه گذاری، سیم کشی هوشمند راه خوبی برای افزودن کمی ارزش است.

سیم کشی هوشمند خانه چقدر هزینه دارد؟

قیمت ها متفاوت خواهد بود، اما هیچ کدام را نمی توان برای اکثر مردم کم هزینه در نظر گرفت که اغلب به هزاران دلار می رسد. سیم‌کشی هوشمند برای خانه‌های جدید ارزان‌تر از مقاوم‌سازی خانه‌های قدیمی است، زیرا برای باز کردن دیوارهای موجود خود مجبور به پرداخت هزینه نخواهید بود.

سیم‌کشی خانه هوشمند یک سرمایه‌گذاری است – سیم‌کشی که به بهترین وجه توسط متخصصان نصب می‌شود. هزینه های کلیدی برای پانل ها، سیم ها و نیروی کار برق است. در بسیاری از حوزه‌های قضایی، شما همچنین باید برای مجوزها درخواست دهید و برای بازرسی‌ها هزینه کنید تا مطمئن شوید که سیم‌کشی خانه هوشمند شما ایمن و مطابق با کد است. قیمت ها بسته به محل زندگی، کد مورد نیاز و اندازه خانه شما به طور چشمگیری متفاوت خواهد بود.

در اینجا برخی از هزینه های اصلی مربوط به راه اندازی سیم کشی هوشمند شما آورده شده است:

  • سیم کشی
  • تابلو برق
  • خروجی ها
  • کار یدی
  • دیوارهای باز (در صورت مقاوم سازی)

سیم و کابل باید از استاندارد های لازم برخوردار باشید که سیم و کابل کسری از قوی ترین برندهای بازار می‌باشد.

چگونه خانه هوشمند خود را سیم کشی کنیم؟

اکنون که می دانید سیم کشی هوشمند چیست، سوال بعدی برای صاحبان خانه های علاقه مند این است که چگونه یک خانه هوشمند را سیم کشی کنند. برای اکثر مردم، پاسخ به این سوال ساده است: یک متخصص استخدام کنید. اگر ندانید چه کار می کنید، کار با برق خطرناک است. اشتباه کردن خطر آتش سوزی را افزایش می دهد. و گرفتن مجوز و بازرسی آسان نیست.

کدام دستگاه های هوشمند نیاز به سیم کشی دارند؟

اگرچه بسیاری از دستگاه‌های خانه هوشمند بی‌سیم هستند، اما برخی دیگر به اتصال فیزیکی مستقیم نیاز دارند. همه دستگاه هایی که توسط خانه هوشمند شما کنترل می شوند، خودشان هوشمند نیستند. به عنوان مثال، تهویه مطبوع یا یخچال شما ممکن است یک دستگاه “گنگ” با کنترل های دستی باشد. با سیم کشی خانه هوشمند، می توانید آنها را به کنترلرهای هوشمند متصل کنید تا آنها را در سیستم هوشمند خود قرار دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *