آموزش

4 نکته سریع برای انتخاب سیم و کابل برق مناسب

آیا می‌توانید حداقل به یک منطقه فکر کنید که در آن اغلب سیم‌ها و کابل‌های برق را تعویض می‌کنید؟

وقتی این کابل از کار بیفتد چه اتفاقی می افتد؟ توقف برنامه ریزی نشده؟ شما برای آن خیلی شلوغ هستید. چرا شکست می خورد؟ آیا خم شدن یا کشش زیادی روی این سیم خاص وجود دارد؟ آیا این منطقه دارای تأثیر گاه به گاه یا مکرر است؟ آیا کابل شما با مواد شیمیایی در تماس است یا در معرض دمای شدید قرار می گیرد؟ هنگام انتخاب کابل مناسب برای منطقه مشکل خود، ابتدا باید از خود بپرسید که چرا کابل از کار می افتد و هر چند وقت یکبار تولید را مختل می کند؟

اگر پاسخ شما اغلب است، وقت آن است که به دنبال محصولی با ماندگاری بیشتری باشید. به عنوان متخصص در این صنعت، ما می توانیم به شما کمک کنیم تا راه حل مناسبی برای کابل خراب خود پیدا کنید. در اینجا چهار نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب سیم و کابل برق مناسب با بیشترین عمر و قابلیت اطمینان برای نیازهای خود در نظر بگیرید :
  • اگر ناحیه ای که در نظر دارید دچار خمش یا کشش مکرر می شود، کابلی می خواهید که به خوبی رشته شده باشد و مانند محصول Trex-Onics C-Flex ما دارای طول سنج بالا باشد.
  • اگر به دنبال کابلی هستید که ممکن است نیاز به محافظت در برابر ضربه داشته باشد، مانند ضربه خوردن یا زیر گرفتن، باید کابلی با ژاکت ضخیم و تقویت شده در نظر بگیرید.
  • آیا مواد شیمیایی خشن در گیاه خود دارید؟ احتمالاً می‌خواهید کابل Chem-Gard 200 TC ما را کاوش کنید، راه حلی که دارای یک پوشش فلوروپلیمر و عایق رسانا است.
  • اگر دمای شدیدی دارید – گرم یا سرد، بهتر است از Thermo-Trex 850 ما دیدن کنید، یک سیم برق با دمای بالا برای محیط شما.
ما انواع مختلفی از سیم‌ها و کابل‌های الکتریکی ناهموار تک و چند هادی – از جمله سیم برق با دمای بالا – را که برای انواع کاربردهای سخت طراحی شده‌اند، در اختیار داریم. مهم نیست که چه نوع کابلی را می خواهید نصب کنید، حتماً قبل از نصب، برنامه و محیطی که کابل در آن استفاده می شود را در نظر بگیرید.
 
در این مقاله برای شما 4 نکته ایمنی برای کار با کابل های برق را به صورت مختصر توضیح داده ایم برای مطالعه مقاله کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *